kurmaca dünyada gezintiler
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

kurmaca dünyada gezintiler

forumumuzun reel politikle veya reel vesaireyle ilgisi yoktur.

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Özür Dileme Kültürü Üzerine
ERGENEKON - Son Dalga Icon_minitimeSalı Eyl. 22, 2009 9:37 pm tarafından İnci

» Okumakta olduğumuz kitaplar
ERGENEKON - Son Dalga Icon_minitimeSalı Eyl. 22, 2009 9:31 pm tarafından zerdalist

» İyi Cümlelerin Peşinde- BU BİR ZERDALİST FİLMİ OLABİLİR
ERGENEKON - Son Dalga Icon_minitimeSalı Eyl. 22, 2009 9:28 pm tarafından zerdalist

» selam, ben zerdalist. istanbul'un ist'i.
ERGENEKON - Son Dalga Icon_minitimeSalı Eyl. 22, 2009 9:17 pm tarafından İnci

» aklıma birşey gelmiyor
ERGENEKON - Son Dalga Icon_minitimeSalı Eyl. 22, 2009 9:16 pm tarafından İnci

» Yakında Kanatlarım Çıkacak
ERGENEKON - Son Dalga Icon_minitimeCuma Tem. 17, 2009 3:09 pm tarafından Aral

» her gün yazacak iyi bir cümle olmayabilir. biz iyi cümleleri ömrümüz boyu uzun bekleyeceğiz.
ERGENEKON - Son Dalga Icon_minitimePtsi Tem. 06, 2009 11:36 pm tarafından Aral

» İLGİSİZ KONULARDA MASKULEN YANILGILAR VE GERÇEKLER
ERGENEKON - Son Dalga Icon_minitimePtsi Tem. 06, 2009 11:30 pm tarafından Aral

» ben darbeye darbe demem; darbe benim olmayınca! (honduras deneyimi)
ERGENEKON - Son Dalga Icon_minitimePtsi Tem. 06, 2009 9:16 pm tarafından zerdalist

En iyi yollayıcılar
zerdalist
ERGENEKON - Son Dalga I_vote_lcapERGENEKON - Son Dalga I_voting_barERGENEKON - Son Dalga I_vote_rcap 
İnci
ERGENEKON - Son Dalga I_vote_lcapERGENEKON - Son Dalga I_voting_barERGENEKON - Son Dalga I_vote_rcap 
Aral
solitude
bedreddin(em)
hanımağa
Şahin
yâdigar
rodya

ERGENEKON - Son Dalga

4 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
İnci
Admin

karakter
1.alan:

ERGENEKON - Son Dalga Empty
MesajKonu: ERGENEKON - Son Dalga   ERGENEKON - Son Dalga Icon_minitimeÇarş. Ocak 07, 2009 10:09 pm

Bugün ;

Yalçın Küçük, Tuncer Kılıç, Emekli tümgeneral Erdal Şenel, Bedrettin Dalan bulunamayınca vekaleten oğlu ve özel kalem müdürü bir kaç subay daha ve ve

Özel harekat dairesi eski başkanı İbrahim şahin.

Sıvas ta mermi, kalaşnikof, el bombası, suikast silahi bulunduğu bildiriliyor
zerdalist
Admin
zerdalist

MesajKonu: Geri: ERGENEKON - Son Dalga   ERGENEKON - Son Dalga Icon_minitimeÇarş. Ocak 07, 2009 10:13 pm

iyi şeyler de oluyor hayatta.
http://yazyazbitmez.benimforum.org
İnci
Admin

karakter
1.alan:

MesajKonu: Geri: ERGENEKON - Son Dalga   ERGENEKON - Son Dalga Icon_minitimeÇarş. Ocak 07, 2009 10:14 pm

Siz, bir gizli terör örgütü üyesisiniz, arkadaşlarınız silahla yakalandı, örgüt deşifre oldu. Ama siz öyle bir aptalsınız ki, çiftlik evinize silah saklıyorsunuz. O da bugün yakalıyor.

Siz, emekli orgeneralsiniz, tümgeneralsiniz. Size, ülkenin en önemli güvenlik sırlarını güvenip verecekleri için öyle bir özenle seçmişler, öyle bir özenle yetiştirmişler ki. Ama siz aptal gibi, arkanızda amerika bile olmadan gizli terör örgütü kurmuşsunuz, adi suçlu gibi, hem keklik gibi yakalanıvermişsiniz.
zerdalist
Admin
zerdalist

MesajKonu: Geri: ERGENEKON - Son Dalga   ERGENEKON - Son Dalga Icon_minitimeÇarş. Ocak 07, 2009 10:18 pm

aptal değil. şaşkın. değişime aval aval bakan şaşkınlar. silahları saklasalar, belgeleri saklasalar aptallık olurdu. değil kendileri, aptal kargalar bile onların bir gün kovuşturulacaklarına inanmazdı.

onlar da her yeni dalgaya böyle bir şaşkınlıkla ve nasıl olsa ucu bana ulaşmaz avadanlığı-güveniyle baktılar.

mesel budur. onların yakalandıklarına hala inanamıyorum. ama seviniyorum.
İnci
Admin

karakter
1.alan:

MesajKonu: Geri: ERGENEKON - Son Dalga   ERGENEKON - Son Dalga Icon_minitimeÇarş. Ocak 07, 2009 10:21 pm

Yahu, Yalçın Küçük'ün gençlik günlerini de gördük. Ben gördüm yani. Her tarafı ergenekon olup gizli örgüt kursa ne olacak allasen ?

Yalçın Küçük ün yanında ibrahim şahin. Hangi paranteze girer bu ikisi ?
İnci
Admin

karakter
1.alan:

MesajKonu: Geri: ERGENEKON - Son Dalga   ERGENEKON - Son Dalga Icon_minitimeÇarş. Ocak 07, 2009 10:24 pm

Bir de sen çok hafife alıyorsun. Özel harp, tüm teknikleri, ne olduğunu bilmediğimiz bilemeyeceğimiz eğitimleri, donanımları. Bilfiiil de en az 20 yıl sıcak savaş ortamında ömürleri geçmiş askerler. Keklik gibi çiftlik evine silah saklamışlar ve aslan savcı buluverdi öyle mi ? Yapma zerdali gözünü seveyim ya.
İnci
Admin

karakter
1.alan:

MesajKonu: Geri: ERGENEKON - Son Dalga   ERGENEKON - Son Dalga Icon_minitimeÇarş. Ocak 07, 2009 10:27 pm

Ergenekon a bakınca dev sol davası aklına geliyor mu ? Sene 1981, mevsime uyduk.
zerdalist
Admin
zerdalist

MesajKonu: Geri: ERGENEKON - Son Dalga   ERGENEKON - Son Dalga Icon_minitimeÇarş. Ocak 07, 2009 10:28 pm

ben hafife almıyorum ki.. bunlar pahada çok ağır esasen. bunların yakalanacağına bin yıl geçse inanmazdım. kimse inanmazdı. onlar hiç inanmazdı. hala da inanamıyorlar. cezaevinde bile...

veki küçük'ün zeynebinin savunması hoştu. sevdim. ama çok güldüm. inandın mı sen?
zerdalist
Admin
zerdalist

MesajKonu: Geri: ERGENEKON - Son Dalga   ERGENEKON - Son Dalga Icon_minitimeÇarş. Ocak 07, 2009 10:31 pm

bir de inci;

kusura bakma ama sen ibrahim şahinleri, veli küçük'leri kimbilir ne zaman ve ne şekilde bilirsin. ben onları yetiştiğim kadarıyla, evveliyattan, yürüttükleri kirli savaştan bilirim. savaşın mağdurları ve tanıkları da iyi bilir. bu yüzden ergenekon bizim için hiç de yeni değil. neşeli hiç değil. çok acı.

vatan, millet bavallarını da yemedik onların. salladıkları kurşunları yedik sadece. halk olaraktan.
İnci
Admin

karakter
1.alan:

MesajKonu: Geri: ERGENEKON - Son Dalga   ERGENEKON - Son Dalga Icon_minitimeÇarş. Ocak 07, 2009 10:33 pm

Sen hangi kısmına güldün ? Bir de benim sorularıma da cevap ver.
İnci
Admin

karakter
1.alan:

MesajKonu: Geri: ERGENEKON - Son Dalga   ERGENEKON - Son Dalga Icon_minitimeÇarş. Ocak 07, 2009 10:34 pm

Tekil örneklerden genellemelere varma bir. İkincisi de , benim beyaz türklüğümü karıştırmadan bi konuşalım. Artık konuşabilelim zerdali, lütfen.
zerdalist
Admin
zerdalist

MesajKonu: Geri: ERGENEKON - Son Dalga   ERGENEKON - Son Dalga Icon_minitimeÇarş. Ocak 07, 2009 10:35 pm

şimdi değil inci. sonra.
İnci
Admin

karakter
1.alan:

MesajKonu: Geri: ERGENEKON - Son Dalga   ERGENEKON - Son Dalga Icon_minitimeÇarş. Ocak 07, 2009 10:36 pm

??
Neyden sonra ?
zerdalist
Admin
zerdalist

MesajKonu: Geri: ERGENEKON - Son Dalga   ERGENEKON - Son Dalga Icon_minitimePerş. Ocak 08, 2009 9:30 am

dev sol davasını hatırlamıyorum inci. 1981 de yeni doğmuştum. Smile ama anlatırsan birşeyler öğrenmeyi de -hem de bu konuda- çok isterim.
zerdalist
Admin
zerdalist

MesajKonu: Geri: ERGENEKON - Son Dalga   ERGENEKON - Son Dalga Icon_minitimePerş. Ocak 08, 2009 9:38 am

bunların o kadar özel harp eğitiminden sonra o belgeleri ve silahları gidip bir çiftlik evine saklamalarını aslına bakarsan ben de anlayamadım. ilk başlarda ben de çok şaşırdım. üstelik 1. 2. operasyonlardan sonra bile saklanmadılar sanki... hep bir yanlışlık olmuşçasına şaşkın ve umursamaz bakmaya çalıştılar.

onların hali cumhuriyet sonrası toprak parselleme işiyle uğraşan sahte milli mücadele kahramanlarını andırıyordu. gerçek kahramanlara bir pay düşmezken onlar teneke madalyaları yakalarına iliştirip anadoluya, çukurovaya toprak avına çıktılar. çiftlikler kurup ülkenin kalkınması için fedakarlıkta bulunacaklardı. aslında onların toprak almasına ne gerek vardı? zati bütün ülke onların değil miydi? fransızları boşuna mı kovmuşlardı? çukurovada bir çiftlikleri de olmasın mıydı? olsundu tabi.. Smile

ergenekon subayları da hep bir yanlışlık olduğunu düşündüler herhal.
Aral
Admin

karakter
1.alan:

MesajKonu: Geri: ERGENEKON - Son Dalga   ERGENEKON - Son Dalga Icon_minitimePerş. Ocak 08, 2009 1:34 pm

inci,ergenekon konusunda ne düşündüğünü merak ediyorum senin.
yeterince açık anlatmadığından mı yoksa anlamak için gerekli donanıma sahip olmadığımdan mı nedir bir yol çizemedim bununla ilgili.
şimdi sabırla hiçbir şey bilmediğimi varsayarak bana ergenekon konusundaki düşüncelerini anlatır mısın? yoksa ben imalardan bir şey çıkaramayacağım bu gidişle..
İnci
Admin

karakter
1.alan:

MesajKonu: Geri: ERGENEKON - Son Dalga   ERGENEKON - Son Dalga Icon_minitimePtsi Ocak 12, 2009 11:25 pm

az az ve hızlı yazmak gerekiyor yoksa gitmiyor yazı

Ya da yalnız bana oluyor bu
İnci
Admin

karakter
1.alan:

MesajKonu: Geri: ERGENEKON - Son Dalga   ERGENEKON - Son Dalga Icon_minitimeÇarş. Ocak 21, 2009 10:22 pm

Bir ceset var. Sonunda bir ceset var. Bir ceset var.
zerdalist
Admin
zerdalist

MesajKonu: Geri: ERGENEKON - Son Dalga   ERGENEKON - Son Dalga Icon_minitimeÇarş. Ocak 21, 2009 10:24 pm

ne oluyor inci?
İnci
Admin

karakter
1.alan:

MesajKonu: Geri: ERGENEKON - Son Dalga   ERGENEKON - Son Dalga Icon_minitimeÇarş. Ocak 21, 2009 10:30 pm

Misal şimdi senin asker "kuvvetli zan " ile, yandan yemiş James Bond açıklamalarına dayanarak ergenekon dan tutuklansa.... Olmaz diyebiliyor musun ? Diyebilmen gerekir halbuki di mi ?
İnci
Admin

karakter
1.alan:

MesajKonu: Geri: ERGENEKON - Son Dalga   ERGENEKON - Son Dalga Icon_minitimeÇarş. Ocak 21, 2009 10:31 pm

Ergenekon hakkında KESİN emin olduğum şeyleri listeliyorum zerdali.
zerdalist
Admin
zerdalist

MesajKonu: Geri: ERGENEKON - Son Dalga   ERGENEKON - Son Dalga Icon_minitimeÇarş. Ocak 21, 2009 10:33 pm

iyi bakalım. listele. gerçi listelemene gerek de yok. onlar daha sağlam listelemişler öldürdüklerini ve öldüreceklerini.

ama sen yine de listele... bakarsın resim büyür.
zerdalist
Admin
zerdalist

MesajKonu: Geri: ERGENEKON - Son Dalga   ERGENEKON - Son Dalga Icon_minitimeÇarş. Ocak 21, 2009 10:35 pm

bir de tutuklanan askerler afra tafradan tutuklandılar değil mi? sen gerçekten inanıyorsun buna değil mi inci?
İnci
Admin

karakter
1.alan:

MesajKonu: Geri: ERGENEKON - Son Dalga   ERGENEKON - Son Dalga Icon_minitimeÇarş. Ocak 21, 2009 10:56 pm

Zerdali, ölüm listelerini mıknatısla buzdolabına yapıştırmışlar. Sen de böyle sökülen çorabın çoraplığından şüphe etmiyorsun değil mi ?
zerdalist
Admin
zerdalist

MesajKonu: Geri: ERGENEKON - Son Dalga   ERGENEKON - Son Dalga Icon_minitimeÇarş. Ocak 21, 2009 10:58 pm

türkiye gerçeklerinden bu kadar uzak olmanı anlamaya çalışıyorum. bu daha ne ki? daha da fecisi öyle çok oldu ki. sreril taraftan görünmüyor diyeceğim, sen yine beyaz türklüğümü karıştırma diye kızacaksın. neyse ama ya inci.

ERGENEKON - Son Dalga
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki